Web » Nemocnice Jičín » Oddělení » Dopravní zdravotní služba

Dopravní zdravotní služba

vedoucí :

Václav Šteffl

 


 

 

tel.: 493 582 236

mail: vaclav.steffl@nemjc.cz

referent

dokumentační pracovnice

Barbora Bernatová

 

 

 

tel.: 493 582 238
dispečerka

Karolína Bernatová

 

 

 
dispečink : pavilon "M", tel.: 493 582 441
    mobil: 731 035 573

 

Dopravní zdravotní služba (DZS) Oblastní nemocnice Jičín a.s.

 

zajišťuje přepravu převážně imobilních pacientů z domova do nemocnice a zpět, také i přepravu pacientů po celé České republice na základě poukazu ke zdravotnímu transportu. Samozřejmostí je i transport za přímou úhradu, mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními na specializovaná vyšetření apod.

 

Zajištění sportovních a kulturních akcí

 

Sanitní vozy jsou využívány i pro zajištění sportovních a kulturních akcí, kde lze předpokládat nutnost ošetření a následný transport do zdravotnického zařízení.

 

Hospodářská doprava

 

Součástí DZS je i hospodářská doprava, která má za úkol zajišťovat jednak přepravu zdravotnického materiálu a převozy krevních derivátů a různého biologického materiálu a dále přepravu prádla, stravy, odpadů a zajištění dopravní obsluhy pro personál nemocnice. Naše vozidla provádějí svoz materiálu od lékařů na třech okruzích – okres Jičín, Nový Bydžov – Hořice, Nová Paka a Lázně Bělohrad. Tyto svozy materiálu od obvodních a specializovaných lékařů slouží pro laboratoře Oblastní nemocnice Jičín a.s.

 

Převoz krve

 

Řidiči DZS zajišťují na základě vnitropodnikové smlouvy přepravu plné krve a krevních derivátů mezi Oblastní nemocnicí Jičín a.s. a Všeobecnou fakultní nemocnicí Královské Vinohrady v Praze.

 

Naše služby poskytujeme nepřetržitě 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 

         
Copyright © 2019 ONJC