Web » Nemocnice Jičín » Oddělení » Centrální sterilizace

Centrální sterilizace

vedoucí sestra:

Petra Liebermanová

 

 

tel.: 493 582 364

       493 582 122

 

mail: petra.liebermanova@nemjc.cz

vedoucí provozu:

Zdeněk Skrbek

 

tel.: 493 582 622

mail: zdenek.skrbek@nemjc.cz

služba:      tel.: 493 582 619

 

Centrální sterilizace    je umístěna :    v přízemí    pavilonu "CH"

 

Na centrální sterilizaci sterilizujeme parou pod tlakem při 134 a 121 stupních Celsia veškerý materiál, který snese tyto teploty např. prádlo, kov, silikon, gumu.
Dále zajišťujeme sterilizaci ve formaldehydovém sterilizátoru. Materiál připravujeme a odvážíme do Hradce Králové 1x týdně.

 

Expirační doba sterilního materiálu závisí na způsobu sterilizace, druhu použitého obalu a jeho uzavření a na podmínkách skladování dle platné vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR. Materiál volně uložený má krátkou expirační dobu. V Oblastní nemocnici v Jičíně a.s. značíme vysterilizovaný materiál delší expirační dobou, protože ho ukládáme tak, že je chráněný v uzavřené skříni, zásuvce, v umělohmotných boxech, skladovacích kontejnerech nebo dalším obalu.

 

Také sterilizujeme materiál pro externí pracovníky, praktické lékaře, pedikérky apod. Sterilizační obaly dodáváme vlastní nebo si zákazník dodává materiál ke sterilizaci ve vlastních obalech. Sterilizační služby jsou účtovány dle ceníku, který je k dispozici na internetových stránkách.
 

 

         
Copyright © 2019 ONJC